Witraże mają długą tradycję sięgającą średniowiecza. Technika ich wykonywania pozostała niezmienna do czasów obecnych, a jedynie styl projektowania ewoluował równolegle ze zmianami stylu w malarstwie.

Stosunkowo niedawno narodziła się nowa technologia pozwalająca na robienie nowoczesnego witrażu bez łączeń ołowianych bądź lutów – fusing. Fusing polega na stapianiu w wysokiej temperaturze różnokolorowych szkieł tworzących określony wzór na jednolitej powierzchni. Panele ze szkła fusingowego proste i gięte mają różnorakie zastosowanie w architekturze wnętrz. Zastępują tradycyjne tralki schodowe stanowiąc elementy balustrad, kafle nad szafkami kuchennymi, mogą być przesłoną podświetlenia, świetlikiem ściennym, obrazem szklanym mocowanym na ścianie. Fusing umożliwił projektowanie ciekawych form biżuterii szklanej.

W ostatnich latach witraże przestały być kojarzone wyłącznie z architekturą sakralną. Coraz częściej zdobią budynki użyteczności publicznej i prywatne domy. Stosuje się je w oknach, drzwiach wewnętrznych i zewnętrznych, jako reklamy, świetliki sufitowe, ścianki działowe, w ogrodach zimowych, w meblach stylowych i kuchennych, lampach, jako wolnostojące elementy zdobnicze.

Światło i kolor mają niezaprzeczalnie ogromny wpływ na naszą psychikę. Witraż jest ozdobą zarówno starego jak i nowoczesnego wnętrza. Poprzez światło, różnorodność rodzajów, faktur, kolorów szkła pozwala kreować nasze najbliższe otoczenie, o różnych porach dnia dostarczając całkiem odmiennych doznań wpływających pozytywnie na nasz nastrój. Indywidualny charakter wnętrza wśród wszechobecnej dzisiaj wielkoprodukcyjnej sztampy jest coraz bardziej doceniany przez klienta.

Witraże powstające w pracowni są zabezpieczone szkłem obustronnie zespolonym co wpływa na bezpieczeństwo i walory termiczne powierzchni szklanych.

Zlecenia realizowane są kompleksowo od projektu po montaż. Stosuję szkło witrażowe najlepszej jakości – Spectrum, Wissmach, Uroboros – pochodzące z zachodnich hut o wieloletnich tradycjach.